Austin-Sparks.net

Bölcsesség és Kijelentés Beszédei

Írta T. Austin-Sparks

2. Fejezet - Keresztyénség és a Gyülekezet

Keresztyénség és a Gyülekezet - az újszövetségi modell illetve a jelenlegi helyzet


Mit jelent a Gyülekezet? (3.)

A Test, a Gyülekezet sohasem jelentett olyasvalamit, aminek önmagában kellene léteznie. Öröktől fogva az volt vele a szándék, hogy legyen "teljessége Őnéki, aki mindeneket betölt mindenekkel"/Efézusi levél 1:23/. Ennek következtében nem is létezhet sem a Fiútól elkülönülten, sem az Istennek Őbenne elrejtett terveitől függetlenül. Ezek a tények, mint egyszerű kinyilatkoztatások, rendkívül mélyrehatóak és pontosak a maguk értelmében. Ezek az elvek vezérlik és határozzák meg azt, hogy mi a Gyülekezet. Ha valami a "Gyülekezet" nevet hordozza magán,(a szó Újszövetségben megszokott értelmezése szerint), de nem szerves folytatása a Ő Fiának ebben a világegyetemben, az nem létezik Isten gondolataiban.

- A Titok szolgálatában -


Nem a cselekedeteink, hanem a létezésünk (36.)

Krisztusnak, a Keresztyénségnek, és a Gyülekezetnek az ereje lényegét tekintve szellemi természetű. Nem arról szól, hogy mit cselekszünk, hanem arról, hogy ki volt és jelenleg ki a Krisztus, és kik vagyunk mi magunk, te meg én. Puszta jelenlétünknek sokkal nagyobb jelentősége kellene, hogy legyen, mint szavainknak és tetteinknek együttvéve. A cselekedetek és a szavak a látható világban hatnak az emberekre, de az, hogy kik vagyunk, a láthatatlan világot érinti...

Nem arról szól a történet, hogy te a keresztyénséget választottad, hanem arról, hogy most már egy másik birodalomhoz tartozol, amelyiknek az a rendeltetése, hogy teljesen megsemmisítse a jelen való birodalmat, ahogyan a Mennyek Királyságának rendeltetése, hogy véget vessen ennek a Sátán királyságának. Mindez nem hivatalosan, tárgyilagosan történik, hanem szellemileg. A Sátán királyságának félretétele éppen annak arányában megy végbe, amennyire Krisztus mértéke jelen van az egyénekben, közösségekben, a Gyülekezetben. Ez krisztusi gondolatokat, krisztusi természetet, krisztusi szervezetet jelent.

-1953. Május


Kitartani a felépülésig (97.)

Dániel Babilonban tartózkodott. Babilon egyre emelkedőben volt, Jeruzsálem pedig romokban hevert. Tudjuk, hogy ez szellemileg mit jelent. Tudjuk, milyen az, amikor az emberek által létrehozott vallásos rendszer egyre erősödik, az Úr népe pedig a Szent Szellem tökéletes vezetése helyett meg van kötözve. Dániel látta, hogy mindaz, ami az Úré, széttörve, romba döntve, miközben az Úr népét olyan dolgok tartják uralmuk alatt, amik Tőle teljesen idegenek.

Az a csodálatos, hogy Dániel mindezt nem tudta elfogadni, Jeruzsálem romos állapota ellenére kitartóan kereste a felépülést. Nem tekintette véglegesnek ezt a helyzetet. Tudta, hogy Isten legyőzhetetlen, és a maradványokon is biztosan helyreállítja az Ő bizonyságtételét.

- 1977. Július, "A Cél felé" magazinból, vol.6. no.4

T. Austin-Sparks úgy gondolta, hogy amit ingyen kaptunk, azt továbbadnunk is ingyen kellene. Ennek megfelelően az Ő írásai sincsenek szerzői jogokkal védve. Ha Te is szeretnéd másokkal megosztani ezeket a műveket, kérjük, hogy tiszteletben tartva a szerző kívánságát, add Te is szabadon - költségmentesen, változtatások és szerzői jogok fenntartása nélkül.